24/01/2026 – 18.00
Flagey
De sublieme akoestiek van Flagey’s Studio 2 vormt het perfecte decor voor Paed Conca’s all-klarinetkwartet PORTA CHIUSA, met Hans Koch, Ghazal Faghihi en Joachim Badenhorst. Dit concert is gratis, geen reservatie mogelijk.

PORTA CHIUSA, is een project van de in Beirut residerende Zwitserse klarinetspeler, componist Paed Conca. Actief sinds 2009 en oorspronkelijk een klarinettrio, is PORTA CHIUSA (gesloten deur) naast een muzikale, ook een politieke uitlaatklep voor Conca.
Om zijn gloednieuwe compositie ‘FEAR’vorm te geven, verzamelde hij tijdens een korte Dropa House-residentie voor Sound in Motion drie gerenommeerde klarinetspelers uit de Internationale scene rond zich. Met de Zwitserse improvisatiepionier Hans Koch, de internationaal bejubelde Belgische rietblazer Joachim Badenhorst, en de in Brussel residerende Iraanse improvisator Ghazal Faghihi , geeft hij via microtonale akkoorden aan hoe angst (FEAR) een constante emotionele toestand is waarmee we dagdagelijks en wereldwijd worden geconfronteerd.
‘PORTA CHIUSA’ maakt het mogelijk muzikale visies te realiseren die alleen met klarinetten mogelijk zijn, aldus Conca. Wat op het eerste gezicht eenzijdig of beperkt lijkt, blijkt echter een verrijking te zijn. De tonale nabijheid van de klarinetten creëert mogelijkheden die met andere instrumenten niet voorhanden zijn.
i.s.m. Flagey i.h.k.v. Brussels Jazz Festival